Prasidėjo Akušerijos pastato modernizavimo darbai

2014.09.24

Rugsėjo mėnesį prasidėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos pastato modernizavimo darbai. Jie vykdomi remiantis Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos  bendradarbiavimo programa ir sutartimi, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programos „Energiją taupančių technologijų įdiegimas ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ sutartimi, pasirašyta 2012 metais birželio 12 dieną. Viso projekto sąmatinė vertė yra 2.819.025 Lt.

Rekonstrukcijos metu bus apšiltintos lauko sienos su cokoline dalimi, pakeistas ir apšiltintas stogas, pakeisti langai ir pastate esantys stiklo blokeliai, numatytas vidaus vandentiekio magistralinių vamzdynų keitimas ir jų apšiltinimas, pastogės šildymo magistralinių vamzdynų keitimas ir apšiltinimas, vėdinimo sistemos modernizavimas ir kiti darbai. Modernizavimo darbus atliks UAB „Kaunesta“, kuri laimėjo viešojo pirkimo konkursą pastato rekonstrukcijos darbams atlikti. 2014 metais rugpjūčio 13 dieną su šia statybine organizacija ir buvo pasirašyta darbų sutartis. Akušerijos pastato atnaujinimą planuojama baigti 2015 metų pavasarį.

Po modernizavimo Akušerijos pastatas bus nepalyginamai patrauklesnis vizualiai, šiltas. Planuojama įsigyti modernios medicininės ir diagnostinės įrangos. Įgyvendinus šią kompleksinę programą, Akušerijos pastatas bus visapusiškai pritaikytas teikti saugias, modernias  ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas iš Panevėžio krašto bei visos Lietuvos atvykstančioms nėščiosioms, gimdyvėms bei naujagimiams.