Klasterių vystymo perspektyvos

2014.06.02

2014 m. gegužės mėn. 26 d. VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko renginys, skirtas verslo įmonių, mokslo institucijų ir kitiems, klasterizacijos plėtojimu suinteresuotiems ūkio subjektų atstovams bei jau veikiantiems klasteriams, siekiantiems konkurencinio pranašumo bendradarbiaujant ir stiprinant gebėjimus kurti aukštos pridėtinės vertės prekes ir paslaugas, bei jas sėkmingai parduoti tarptautinėse rinkose, panaudojant tarpsektorinio bendradarbiavimo ir viešosios paramos galimybes.

Susitikimo metu buvo aptarti šie renginio dalyvius dominantys klausimai: inovatyvaus ir efektyvaus klasterio formavimas ir plėtros modeliavimas, klasterizacijos veiklų finansavimas - Horizont 2020 ir struktūrinių fondų 2014 - 2020 m. perspektyva, tarpsektorinio bendradarbiavimo technologinis papildomumas Lietuvos sumanios specializacijos kontekste, klasterių tarptautinio konkurencingumo stiprinimas integruojantis į tarptautinius technologinius tinklus, privatus ir viešas bendradarbiavimas, klasterių plėtros galimybės.

Renginio dalyviai gavo patarimų kaip išgryninti klasterio idėją, surasti ir įtraukti tinkamus narius, kaip gauti viešą arba privatų finansavimą (esminiai atitikimo kriterijai, dažniausiai pasitaikančios klaidos), kaip įsitraukti į tarptautinius tinklus, kaip užsitikrinti klasterio žinomumą ir pan. Vyko aktyvios diskusijos atskirose grupėse, siekiant identifikuoti potencialius klasterio narius, bendras veiklos sritis, bendros klasterio veiklos strategijas ir pan.

Renginys, remiantis jo dalyvių atsiliepimais, pavyko, davė daug naudos, nes daugeliui jo dalyvių susitikime gvildentos temos padėjo atsakyti į klausimus - nuo ko pradėti, kuriant klasterį, kaip geriau kurti jį - pavieniui ar bendradarbiaujant, kaip efektyviai vystyti klasterinę veiklą, kas galėtų būti klasterių nariais, koordinatoriais, partneriais ir daugelį kitų. Buvo sutarta, kad tokie ir panašūs renginiai vyks ir ateityje.