Medicinos darbuotojo dienos minėjimas

2014.05.02

2014 metų balandžio 26 d. VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo minima Medicinos darbuotojo diena. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje, kurios buvo aukojamos už visus Panevėžio krašto medicinos darbuotojus. Vėliau šventinio renginio dalyviai rinkosi VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vidiniame kiemelyje prie paminklo 1941m. birželio 26 dieną sovietų nužudytiems Panevėžio ligoninės medikams: gydytojams Juozui Žemguliui, Stanislovui Mačiuliui, Antanui Gudoniui bei medicinos seselei Zinaidai Emilijai Kanis - Kanevičienei. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas pasveikino visus susirinkusius su Medicinos darbuotojų diena, palinkėjo sėkmės ir ištvermės nelengvame, bet labai kilniame medicinos darbuotojo darbe. Direktorius trumpai priminė susirinkusiems nužudytų Panevėžio gydytojų tragiškos jų gyvenimo baigties istoriją. Visus ypač sujaudino Monsinjoro Juozapo Antanavičiaus žodžiai, pasakyti prie paminklo nužudytiems medikams, kurį Monsinjoras pašventino 1988 metais lapkričio 01 dieną, kuomet jis buvo atkastas, restauruotas ir pastatytas ligoninės kiemelyje. Pagerbimo ceremonijoje kalbėjo ir susirinkusius medicinos darbuotojus sveikino LR Seimo nariai, Panevėžio miesto meras V. Satkevičius, TLK direktorius J. Narbutas, svečiai iš Ukrainos. Šventės dalyviai padėjo gėles prie paminklo nužudytiems gydytojams, taip pat prie nužudytos gailestingosios seselės kapo.

Toliau Medicinos darbuotojų dienos pagerbimo šventė tęsėsi Likėnuose - VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės parko teritorijoje. Pirmiausia daugiau nei 200 renginio dalyvių dalyvavo beveik 11 kilometrų ilgio pėščiųjų žygyje „Likėnai - Karvės ola - Likėnai“. Žygio dalyviai ne tik smagisi praleido laiką žygiuodami vaizdingomis Biržų krašto vietovėmis, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje „Pažink savo kraštą“ - žygio metu aplankė karstines įgriuvas, iš kurių didžiausios yra Barsuko ola, Lapės Ola bei Karvės ola. Įveikus pusę žygio maršruto, visi dalyviai buvo vaišinami koše ir arbata. Po dviejų valandų sugrįžusių dalyvių nuotaika buvo puiki - malonūs įspūdžiai, geras oras, krašto pažinimo galimybė bei dovanos  (visi žygio dalyviai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiomis liemenėmis su VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės simbolika) buvo tas gaivus gero tonuso eleksyras, kurio taip mums visiems reikia.

Ant ką tik ant vandens pastatytos medinės estrados apie iškilmingą šventė atidarymą paskelbė ligoninės direktorius Ivanas Dorošas. Susirinkusiems žodį tarė Monsinjoras J. Antanavičius, Biržų rajono Merė I. Varzienė, Biržų savivaldybės administracijos direktorius V. Džėja, Pabiržės seniūnė V. Zurbaitė, Lietuvos gydytojų Sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkė B. Paškevičienė. Panevėžio miesto Meras V. Satkevičius padėkos raštais apdovanojo eilę Panevėžio krašto medikų už gerą jų darbą gydant žmones. Baigiantis šventės atidarymo iškilmėms, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas su svečiais pasodino regioninio parko teritorijoje penkis ąžuoliukus - taip buvo pradėta dar viena graži tradicija, įprasminanti renginius ir prisidedanti prie puikaus Likėnų parko plėtros.

Šventės renginiuose dalyvavo  gausi (48 žmonės) gydytojų delegacija iš įvairių Ukrainos regionų. Dieną prieš šventę ukrainiečiai kartu su VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų ir vyr. slaugytojų komanda dalyvavo mūsų ligoninėje organizuotame seminare - konferencijoje, apžiūrėjo ligoninės skyrius, bendravo su ligoniais ir ligoninės personalu, dalyvavo edukacinėje išvykoje į Anykščius - žiūrėjo duonos kepimo programą. Tarp VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerijos buvo pasirašyta tolesnio įvairiapusio bendradarbiavimo sutartis, kurios dokumentais abi šalys iškilmingai apsikeitė šventės Likėnų parke metu. Ukrainiečiai sveikino Lietuvos medikus jų profesinės šventės proga, linkėjo sėkmės, dėkojo už nuoširdų priėmimą ir bendravimą. Ukrainos Jaunimo organizacijos „Širdis prie širdies“ padėkos raštu buvo apdovadotas VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas, kiti ligoninės darbuotojai.

Šventinę programą tęsė Panevėžio muzikinio teatro styginis kvartetas ir solistė L. Česlauskaitė, kurio koncertinį pasirodymą medikams dovanojo Lietuvos gydytojų sąjungos Panevėžio skyrius. Nuoširdžiausias Ačiū jiems už tai. Po koncerto šventinis vakaras tęsėsi - skambant nuotaikingai muzikai ir visų pamėgtoms dainos, šventinio renginio dalyviai šoko, dainavo, maloniai bendravo. „Šventė pavyko, norėtume, kad tokių ar panašių būtų ir ateityje. Ačiū visiems, kas taip rūpinasi mumis, medicinos darbuotojais“, - kalbėjo šventės dalyviai.