Respublikinės Panevėžio ligoninės 90-ojo jubiliejaus šventė

2014.01.29

2014 metais sausio 24 dieną Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vyko Respublikinės Panevėžio ligoninės 90- ojo jubiliejaus šventė. Ta proga organizuotame iškilmingame renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Sveikatos apsaugos Ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, Ministro Pirmininko patarėjas Antanas Vinkus, Seimo nariai Rasa Juknevičienė, Antanas Matulas, Povilas Urbšys, Jo  Ekselencija Panevėžio vyskupijos vyskupas ordinatorius Lionginas Virbalas, monsinjoras Juozapas Antanavičius, Vyriausybės atstovė Panevėžio regionui Rasa Šošič, Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Biržų rajono merė Irutė Varzienė. Tarp daugiau nei 300 svečių buvo Santariškių, Kauno klinikų vadovai, didžios daugumos Lietuvos gydymo įstaigų vadovai ar įstaigų atstovai.

Renginį koncertu pradėjo Panevėžio muzikinio teatro simfoninis orkestras, kuriam dirigavo maestro Vidmantas Kapučinskas, šio orkestro įkūrėjas ir meno vadovas. Orkestras sėkmingai koncertuoja jau 20 metų, aplankė daugelį pasaulio šalių, dalyvavo įvairiuose kamerinės, pastoralinės muzikos festivaliuose, daug koncertuoja Lietuvoje ir, žinoma, Panevėžyje. Šventės dalyviai klausėsi ne tik klasikinės muzikos, bet ir puikaus solistų Laimos Česlauskaitės ir Ramūno Urbiečio dainavimo.

Prasidėjus iškilmingajai šventės daliai, buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimas ligoninės kolektyvui puikaus šios gydymo įstaigos jubiliejaus proga.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, sveikindamas ligoninės kolektyvą, jos direktoriui Ivanui Dorošui įteikė dovaną - Angelą, linkėjo visokeriopos sėkmės, susiklausymo ir išreiškė viltį, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė ir ateityje nelėtins tempo, aktyviai dalyvaus sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos iniciatyvose ir netolimoje ateityje taps vienu iš lyderių Lietuvos gydymo įstaigų tarpe. Premjeras pasidžiaugė gerais ligoninės darbo rezultatais, o 20 - čiai geriausių, kurie daug metų išdirbo ligoninėje ir savo indėliu labai daug prisidėjo prie ligoninės sėkmingos veiklos, įteikė apdovanojimus - Ministro Pirmininko pasirašytus Padėkos raštus ir vardines dovanas.

Sveikatos apsaugos ministras akcentavo mūsų ligoninės vadovų ir viso kolektyvo motyvaciją naujiems darbams ir iššūkiams bei palinkėjo sėkmės ateities darbuose. Ministras kalbėjo, kad pagrindiniu veiksniu bet kokioje veikloje, o, ypač, sveikatos apsaugos srityje, yra žmogus, todėl jam ir turi būti skiriamas pagrindinis dėmesys. Nuoširdi, jausminga Ministro Vytenio Povilo Andriukaičio kalba šventės dalyvių buvo sutikta itin šiltai. 26 - iems ligoninės darbuotojams Ministras įteikė Padėkos raštus ir palinkėjo ne tik darbinės, bet ir asmeninės sėkmės.

Panevėžio vyskupijos vyskupas ordinatorius savo sveikinime Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojams pasidžiaugė ligoninės kolektyvo nuveiktais darbais ir vykdomais užmojais, palinkėjo sėkmės, sveikatos ir Dievo palaimos.

Visi - sveikinusieji ir linkėjusieji, dalyvavusieji ir negalėję atvykti, bet atsiuntę sveikinimus - buvo nuoširdūs, originalūs, puikiai nusiteikę, negailėjo gražių žodžių, prasmingų palinkėjimų. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas nuoširdžiai visiems dėkojo už dalyvavimą kolektyvo šventėje, už sveikinimus ir palinkėjimus, kurie suteikia ne tik stiprybės, pasitikėjimo, bet ir įpareigoja. Pasibaigus iškilmingajai daliai, visi šventės dalyviai neskubėjo skirstytis - direktoriaus pakviesti dalyvavo šventiniame furšete, maloniai bendravo, klausėsi nuotaikingos muzikos.