Žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“

2014.01.29

Sausio mėnesį Respublikinės Panevėžio ligoninės žygeiviai, vadovaujami žygio iniciatoriaus, ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo, dalyvavo naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“. Žygio maršrutas driekėsi nuo Kretingos iki Klaipėdos. Žygį organizavo Lietuvos Kariuomenės kūrėjų Savanorių sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius kartu su Lietuvos Kariuomenės Klaipėdos apskrities jūrų šaulių 3-ąja rinktine. Žygio dalyviams nakties metu teko įveikti 25,6 kilometrų atstumą, atkartojant 1923 metų Klaipėdos sukilėlių judėjimo maršrutus ir laiką.

Šiame naktiniame žygyje dalyvavo 1260 žygeivių iš visos Lietuvos bei užsienio. Džiugu, kad tokie ir panašūs žygiai tampa vis labiau populiarūs Lietuvoje, ypač jaunimo tarpe. Prie tokių žygių populiarinimo labai prisideda ir Lietuvos Pėsčiųjų žygių asociaijos veikla. Ši asociacija pati ir su įvairiais partneriais per metus organizuoja 10-12 žygių Lietuvoje, bei porą išvykų į tarptautinius žygius, vykstančius užsienyje.

Visi žygyje dalyvavę žygeiviai gavo vardinius diplomus, o norintys už papildomą simbolinį mokestį galėjo pasipuošti ir šio žygio progai pagamintais medaliais. Visa mūsų ligoninės žygeivių komanda žvaliai įveikė žygio trąsą ir su gera nuotaika bei puikiu emociniu užtaisu ateinantiems žygiams paryčiais grįžo į Panevėžį.

Dabar vyksta pasiruošimas sekančiam žygiui, kuris vyks vasario 22 dieną Pilviškėse (Vilkaviškio rajone). Šį kartą žygis vyks dienos metu ir jo dalyviai pasirinktinai galės įveikti 16 arba 31 kilometro trąsas. Visus, kurie domisi tokiu ar panašiu laisvalaikio praleidimo būdu, kurie yra aktyvūs, nori pajusti žygiavimo malonumą, susirasti naujų draugų ar smagiai praleisti laiką, kviečiu įsijungti į Respublikinės Panevėžio ligoninės žygeivių gretas ir ateityje keliauti kartu. Tuos, kuriuos sudomino ši informacija, prašau skambinti tel. 8 671 91287 (Vytautui).