Pacientų, asociacijos „Gyvastis“ ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Hemodializės skyriaus medikų susitikimas.

2013.12.16

Lietuvos asociacija „Gyvastis“, jungianti žmones, gyvenančius su persodintais organais bei laukiančiais transplantacijų, vykdo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondo projektą „Gyvasties“ gebėjimų stiprinimas ir savanorių tinklo plėtimas“. 2013 metų gruodžio mėnesio pradžioje VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninės Hemodializės skyriuje įvyko šios asociacijos prezidentės Ugnės Šakūnienės bei projektų koordinatorės Editos Markevičiūtės susitikimas su pacientais, skyriaus medikais, tikslu plėsti aktyvių savanorių tinklą, kurie prisidėtų vykdant „Gyvasties“ veiklas.

Apsisprendimas pritarti organų donorystei ne tik gelbėja gyvybes, bet ir nepalieka vaikų našlaičiais, nesuteikia artimiesiems netekties skausmo. Vienas donoras gali išgelbėti 7 žmonių gyvybes. Suvokus, kokią didelę dovaną gauna žmogus, laukiantis persodinimo operacijos, netgi artimo žmogaus mirties nebegalima vadinti beprasme. Gripas, persišaldymas, apsinuodijimas, įvairios virusinės infekcijos, traumos gali tapti inkstų, širdies, kepenų, ragenų ir kt. organų praradimo priežastimi. Per metus Lietuvoje būna apie 30 - 40 donorų, tačiau organų transplantacijos prireikia 150 - 200 žmonių. Tarp jų - jauni žmonės ir net vaikai. Atsidurti tarp laukiančiųjų tikimybė, deja, didesnė...

Dauguma žmonių pritaria organų donorystei, tačiau tik nedaugelis supranta, kad prieš paimant organus bus atsiklausta jų artimųjų. Neleiskite Jūsų teigiamam apsisprendimui pražūti. Pasikalbėkite apie organų donorystę su savo artimaisiais.

„Susitikimo metu buvo susitarta, kad tokie ir panašūs renginiai ir ateityje bus organizuojami Panevėžio ligoninės Hemodializės skyriuje“, - pokalbį reziumavo Hemodializės skyriaus vedėja Marija Sakalauskienė.