VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei - 90 metų.

2013.12.16

2013 m. gruodžio 12 d. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras buvo pilnas žmonių. VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė šventė 90-ąjį savo jubiliejų. Ši data skaičiuojama nuo 1923 metų gruodžio 16 dienos, kai buvo pastatyti naujieji pastatai ir Panevėžio ligoninė persikėlė į patalpas, kuriose įsikūrusi ir šiuo metu. Kita vertus, ši data gan sąlyginė - Panevėžio ligoninės 90 -metis metų galėtų būti skaičiuotinas tuo atveju, jei šios ligoninės gyvavimo istoriją rištume tik su naujų pastatų atsiradimu. O, apskritai, remiantis buvusios Respublikinės Panevėžio ligoninės ilgametės gydytojos Liudvikos Knizikevičienės išleistoje knygoje „Panevėžio medicinos istorija“ pateiktais faktais, Panevėžio ligoninės istorijos pradžia reiktų laikyti 1823 metus, kuomet iš Vilniaus gubernijos gydymo valdybos ataskaitos matyti, kad tais metais Upytės apskrityje buvo keturi caro valdžios finansuojami medikų etatai: gydytojo, dviejų jo padėjėjų ir pribuvėjos. Tai rodo, kad Panevėžyje veikė ne privati medicinos paslaugas teikianti įstaiga, bet caro valdžios išlaikoma institucija. Manome, kad šie faktai paskatins tolimesnius Panevėžio ligoninės istorijos tyrinėjimus. O tądien visi iškilmingai minėjome 90- ąjį jubiliejų.

Renginys prasidėjo spektakliu „Misis Markhem miegamasis“, kurį šventinio vakaro dalyviams parodė Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai (spektaklio režisierius V. Kupšys).

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas nuoširdžiai sveikino visus iškilmių dalyvius, perdavė nuoširdžiausius Lietuvos Respublikos Premjero Audriaus Butkevičiaus, Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, Premjero patarėjo Antano Vinkaus sveikinimus ir linkėjimus gražiai ir kūrybingai ateities veiklai. Direktorius pasidžiaugė kompetetingu ir draugišku kolektyvu, palinkėjo visam ligoninės personalui sveikatos, susiklausymo sprendžiant ligoninei iškeltus uždavinius. Ypatingos susirinkusiųjų reakcijos sulaukė Lietuvos nacionalinio radio tiesioginio eterio bangomis nuskambėjęs I. Dorošo sveikinimas, palydėtas Vergų choro arija iš Dž. Verdžio operos „Nabukas“.

Jubiliejaus iškilmėse dalyvavo ir kalbėjo daug garbių svečių: Vitalijus Satkevičius, Panevėžio miesto meras, Antanas Pocius, Panevėžio rajono mero pavaduotojas, Česlovas Gutauskas, buvęs ilgametis VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius, Birutė Paškevičienė, Panevėžio gydytojų sąjungos pirmininkė. Gydytoja Liudvika Knizikevičienė susirinkusiems skaitė pranešimą „Istoriją prisiminus“, kuriame apžvelgė Panevėžio ligoninės kelią nuo gilių ištakų iki šiandienos. Tiesa, autorės knyga „Panevėžio medicinos istorija“ apsiriboja laikotarpiu nuo seniausių rašytinių žinių iki 1990 metų, bet, renginio metu, paprašius direktoriui I. Dorošui, L. Knizikevičienė pažadėjo tęsti šią temą, apžvelgiant Panevėžio medicinos istoriją iki šių dienų.

Savo sveikinimo kalboje ligoninės direktorius I. Dorošas akcentavo, kad Panevėžio ligoninėje dirba daug gabių, savo darbą gerai dirbančių ir daug metų jam paskyrusių žmonių: pagalbinio aptarnaujančio personalo darbuotojų, slaugytojų, gydytojų. Šių jubiliejinių iškilmių metu direktoriaus įsakymu padėkos raštais ir kukliais priedais buvo apdovanota 300 labiausiai pasižymėjusių VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų.

Iškilmingą vakarą vainikavo šventinė vakarienė, muzikinės improvizacijos ir malonus bendravimas.