Laboratorinės medicinos draugijos susirinkimas

2013.11.29

2013 m. lapkričio mėn. 27 dieną VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės posėdžių salėje vyko Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos Šiaulių ir Panevėžio kraštų susirinkimas, kurio pagrindinė tema buvo „Laboratorinės madicinos aktualijos“. Susirinkime dalyvavo 68 laboratorinės medicinos gydytojai, medikai biologai, klinikos laborantai.

Renginio eigoje buvo skaitomi pranešimai aktualia laboratorinės medicinos tematika: „Gliukozės ir hemoglobino decentralizavimo galimybės ir privalumai“ (pranešėjas Sigitas Greičius), „QantiFERON - TB Gold laboratorinio tyrimo specifika ir profilaktikos galimybės“ (pranešėja Daiva Jurkštienė), „Preanalitinė fazė - pagrindinės hemolizės priežastys“ (pranešėjas Sigitas Greičius), „Mėginių centrifugavimas, naudojimo galimybės ir rekomendacijos“ (pranešėjas Sigitas Greičius). Susirinkimo dalyviai taip pat išklausė teorinę - praktinę paskaitą „Kaip išvengti klaidų dirbant su laboratoriniais mikrodozatoriais: pasiūlymai ir rekomendacijos“, kurią skaitė Ilona Daubarienė.

Susirinkimo pabaigoje jį apibendrino ir einamųjų reikalų klausimus aptarė Panevėžio krašto LMD pirmininkė Nijolė Sapeliauskienė.

Susirinkimo rėmėjas - UAB „Mediq Lietuva“.