Pulmonologijos I skyrius

Pulmonologijos skyrius yra buvusios Infekcinės ligoninės teritorijoje esančiame priestate II –ame ir III-ame aukštuose. Yra 60 lovų. Iš jų 40 lovų skirtos tuberkulioze sergantiems ligoniams. Čia gydomi ligoniai iš Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Biržų, Kupiškio ir Rokiškio rajonų, nes yra vienintelė tokio profilio ligoninė šiame regione.

Palatos labai erdvios, gerai ventiliuojamos su visais patogumais. Įrengtos taip, kad personalas neįeidamas į palatas, matytų ką veikia ligoniai.

Skyriuje dirba 3 aukštos kvalifikacijos gydytojos pulmonologės, viena iš jų turi ir terapeuto licenciją, 11 slaugytojų ir 4 valytojos.

Darnaus kolektyvo nuoširdaus darbo dėka pavyksta pasiekti, kad iš stacionaro išleidžiami ligoniai nebėra pavojingi aplinkiniams žmonėms.

III-čiame aukšte įrengta moderni bakteriologinė laboratorija, kur saugu dirbti personalui, kuri padeda vertinti gydymo rezultatus.

I-me aukšte erdvus ambulatorinis skyrius. Čia dirba I med. registratorė, 3 gyd. pulmonologės, 4 slaugytojos ir 1 valytoja. Įrengtas rentgeno kabinetas, erdvus procedūrinis kab., atkosulių paėmimo, DOTS kabinetai. Ambulatoriniame skyriuje konsultuojami visi siunčiami asmenys, atliekami reikiami tyrimai, tikrinami tuberkulioze susirgusių asmenų kontaktai ir pagal DOTS sistemą tęsiamas kontroliuojamas gydymas iš stacionaro išrašytiems ligoniams.

Išaiškinus tuberkuliozę, jokiomis sąlygomis negalime ligonio paleisti, turime jį išgydyti ir tai yra mūsų funkcija. Mokymas, aiškinimas, įtikinėjimai yra svarbiausi paciento motyvacijos gydytis elementai. Tik kraštutiniu atveju, jei žmogus nenori gydytis, jis teismo sprendimu išvežamas į Alytų priverstiniam gydymui. Taip izoliuojamas židinys ir pasiekiamas rezultatas.

Vedėjas 8 45 508249
Vyresnioji slaugytoja 8 45 587509