Kardiologijos I skyrius

Irena SKRIPKAUSKIENĖ
Vedėja - gydytoja kardiologė
  • Kardiologijos skyriuje gydomi širdies ligomis sergantys pacientai;
  • Pagrindinis skyriaus tikslas yra teikti skubią ir planinę kardiologinę pagalbą;
  • Skyriuje yra stengiamasi užtikrinti kokybiškas paslaugas, kurios yra teikiamos bendradarbiaujant pacientui ir skyriuje dirbančiam personalui;
  • Teikiant medicinines paslaugas daugiausiai yra stengiamasi užtikrinti pagrindinius paslaugų teikimo principus: saugumas, savalaikiškumas, naudingumas pacientui, optimalumas;
  • Kardiologijos I skyriuje yra atliekamos gydomosios ir diagnostinės procedūros;

Kardiologijos skyrius įsikūrė 1979 birželio šeštą dieną. Vyriausiojo gydytojo Č. Gutausko įsakymu III terapinis skyrius perprofiliuotas į Kardiologijos skyrių. Taip gimė Kardiologijos skyrius Panevėžio apskrityje. Jo įkūrėjas Jurgis Sutkus iki perprofiliavimo dirbo III terapinio skyriaus vedėju. J.Sutkus, idėjinis kardiologijos skyriaus autorius, tapo ir I Kardiologijos skyriaus vadovu. Kartu su skyriaus vadovu J. Sutkumi darbą pradėjo skyriaus vyr.slaugytoja Aldona Paukštienė. Ji užima šias pareigas iki šiol. Skyriaus vyr. slaugytoja siekia įgyvendinti kokybiškos slaugos principus I kardiologijos skyriuje.

Panevėžio krašto kardiologai įsijungė į Lietuvos kardiologų draugiją, Lietuvos širdies asociaciją bei Europos kardiologų draugiją.

1986 metais buvo pastatytas Panevėžio ligoninės naujas korpusas. Kardiologijos skyrius persikėlė į naują ir modernų korpusą, patalpas, kurios buvo kur kas erdvesnės ir patogesnės. Padidėjo faktinis lovų skaičius iki 60. Sudarytos sąlygos teikti naujas, specifines paslaugas.

1999 metais skyriaus vedėja tapo Irena Skripkauskienė. Ji į skyriaus darbą įnešė naujo vėjo ir rūpinosi skyriaus vizijos kūrimu. Dabar skyriuje jaučiamos abiejų vedėjų filosofijų ir požiūrių samplaika.

Per visą laikotarpį nuo įkūrimo, skyriuje atliekamų paslaugų spektras labai išsiplėtė. Prie tradicinių tyrimų, kurie atliekami jau keliolika metų: radiologinių (kompiuterinės tomografijos, angiografijos, ultragarso, endoskopijos...), diagnostinių - laboratorinių (biocheminių, mikrobiologinių, serologinių, citologinių, ir kt.) per pastaruosius metus atliekamos koronarografijos, gydomoji PTKA procedūra. Ankščiau norint atlikti vainikinių širdies kraujagyslių koronarografiją ar PTKA procedūrą, pacientams reikėjo vykti į universitetines klinikas. Šiuo metu yra sudarytos sąlygos šias sudėtingas procedūras atlikti ir Panevėžio ligoninėje. Ilgalaikėje perspektyvoje yra numatyta plėsti teikiamų paslaugų, atliekamų procedūrų skaičių ir spektrą.

Šiuo metu skyriuje dirba 26 medicinos darbuotojai. Iš jų 5 gydytojai, 21 slaugytojas. Skyriaus darbuotojai dalyvauja įvairių draugijų, mokslinių klubų veikloje. Skyriuje yra siekiama užtikrinti kiek įmanoma kokybiškesnį paslaugų teikimą, todėl yra vykdoma gydytojų rotacija: kas metai gydytojai iš stacionaro keičiasi su gydytojais dirbančiais konsultacinėje poliklinikoje.

Skyrius pasižymi maža darbuotojų kaita. Dauguma darbuotojų, kurie buvo įkuriant skyrių dirba ir dabar. Artimi santykiai ir geras vienas kito pažinojimas užtikrina bendradarbiavimą teikiant kokybiškas paslaugas pacientams. Darbuotojai tampa komanda, kurios tikslas suteikti kiek įmanoma geresnę medicininę pagalbą. Gera atmosfera tarp skyriuje dirbančio personalo teigiamai veikia ir pacientus.

Kardiologijos I skyrius (tokį pavadinimą skyrius gavo kai 2006 m. buvo įkurtas dar vienas kardiologijos skyrius Panevėžio ligoninėje) yra vienas didžiausių ligoninėje. Per metus kardiologijos I-ame skyriuje gydosi apie 2550 ligonių.

Vedėja 8 45 507140
Gydytojų kabinetas I 8 45 507141