Akušerijos skyrius

Raimundas PETRAUSKAS
Vedėjas - gydytojas akušeris ginekologas
(8-45) 507 268

Akušerijos - ginekologijos korpusas pastatytas ir pradėjo veikti 1964.04.01, balandžio 20 dieną gimė pirmasis naujagimis.

Skyriaus poskyriai:

• nėštumo patologijos
  • gimdymo
  • pogimdyvinis

Nėščiosios ir gimdyvės atvyksta į akušerinį priėmimą (nuo Jakšto gatvės). Akušerijos skyriuje gimdo ir gydosi visos besikreipiančios Panevėžio miesto ir regiono, ir kitų miestų moterys.

Čia naujam žmogučiui nieko netrūksta

Nėštumo patologija:

• Perinatalinė infekcija;
  • Šlapimo takų infekcija;
  • Priešlaikinis gimdymas;
  • Nėštumo sukelta hipertenzija, preeklampsija;
  • Vaisiaus augimo sulėtėjimas;
  • Daugiavaisis nėštumas;
  • Užsitęsęs nėštumas;
  • Sėdynės pirmeiga.

Be siuntimo priimamos:

• Prasidėjus gimdymui, nutekėjus vaisiaus vandenims, suretėjus, susilpnėjus ar išnykus vaisiaus judesiams bei iškilus kitiems neaiškumams;
  • Kai nėštumo metu būtina suteikti neatidėliotiną medicininę pagalbą.

Akušerijos skyriuje ištisą parą budi nėščiosioms ir gimdyvėms padėti pasiruošę kvalifikuoti gydytojai akušeriai – ginekologai, neonatologai, anesteziologai ir akušerės.

6-ios gimdyklos aprūpintos modernia vaisiaus sekimo, naujagimio reanimacijos aparatūra. Gimdyvei pageidaujant galima gimdyti gimdykloje su hidromasažine vonia. Gimdymo skyriuje esančios operacinės užtikrina saugų gimdymą. Gimdymo nuskausminimui, esant indikacijoms, taikomas epidurinis nuskausminimas.

10-ties lovų nėštumo patologijos poskyryje tiriamos ir gydomos nėščiosios, esant priešlaikinio gimdymo požymiams, nėštumo toksikozėms, ekstragenitalinei patologijai bei kitoms būklėms, komplikuojančioms nėštumą. Vaisiaus būklė tiriama modernia ultragarsine aparatūra su vaisiaus kraujotakos vertinimu (doplerometrija), sekama kardiomonitoriais ( ir mobiliais ).

Visos paros metu atliekami visi klinikiniai, laboratoriniai tyrimai, konsultuoja kitų specialybių gydytojai.

Pogimdyviniame poskyryje yra 18 palatų, dalis jų už papildomą mokestį – padidinto komforto (su namų aplinka, televizoriumi, šaldytuvu, atskiru dušu, tualetu). Pogimdyvinėse palatose mamą ir naujagimį lankytojai gali lankyti jiems patogiu laiku.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gimdo ~1500 moterų, iš kurių ~ 30% iš kitų miestų ar rajonų. Apie 20% gimdymų užbaigiama cezario pjūvio operacija. Iš ankščiau operuotų moterų apie 50% sėkmingai pagimdo pačios.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė kaip Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos dalyvė gavo įrangos už beveik vieną milijoną eurų, kvalifikacijos kėlimo kursuose dalyvavo 181 dalyvis ( gydytojai, akušerės ir slaugytojos ), buvo įrengtas simuliacijos kabinetas. Savo kasdieniniame darbe personalas vadovaujasi šios programos metu sukurtais ir patvirtintais gydymo bei diagnostikos protokolais.

Skyriuje organizuojamos paskaitos nėščiosioms, kuriose būsimos gimdyvės supažindinamos su gimdymo procesu, naujagimio priežiūra bei natūralaus maitinimo privalumais.

Akušerinis priėmimas (8-45) 507 291
Vedėjas (8-45) 507 268