Mikrobiologijos laboratorija

Diana ŽILYTĖ
Laikinai einanti Mikrobiologijos laboratorijos vedėjos - medicinos mikrobiologės pareigas
8 45 50 71 67
  • Dirbame septynias dienas savaitėje. Darbo dienomis tyrimai priimami nuo 8 iki 21val., šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 8 iki 15val.
  • Laboratorija aprūpinta modernia šiuolaikiška įranga ir atestuota.
  • Atliekami klinikinės medžiagos mikrobiologiniai ir sanitariniai tyrimai Panevėžio Respublikinei ligoninei, konsultacijų poliklinikai, Panevėžio krašto ir miesto gydymo įstaigoms pagal sutartis ir individualūs mokami pacientams.
  • Atliekama mikrobiologinių tyrimų ir įrangos vidaus kokybės kontrolė ir išorės kokybės kontrolė Suomijoje Helsinkyje "Labquality" ir kasmet gaunami sertifikatai. Aukšta mikrobiologinių tyrimų kokybė išlaikoma visuose darbo etapuose.
  • Dirba kvalifikuotas personalas.

Ligoninės mikrobiologijos laboratorija įkurta 1968 metais. Kasmet gerinama laboratorijos materialinė bazė, įdiegiamos naujos kokybiškos tyrimų atlikimo sistemos ir keliama personalo kvalifikacija.

Šiuo metu laboratorijoje dirba 5 medicinos mikrobiologai (aukštasis universitetinis išsilavinimas), 6 mikrobiologijos laborantai, viena bendrosios praktikos slaugytoja - medicinos registratorė, 4 laboratorinės medicinos pagalbinės darbuotojos.

Personalas pastoviai kelia kvalifikaciją Vilniaus ir Kauno kvalifikacijos kėlimo kursų bazėse, dalyvauja tarptautiniuose seminaruose ir konferencijose. Kolektyvas yra profesionalus, draugiškas, nuoširdus.

Laboratorija turi visą šiuolaikinę įrangą, darbo priemones, reikalingas greitai nustatyti infekcinės ligos sukėlėją. Yra automatiniai šlapimo, kraujo, smegenų skysčio mikroorganizmų augimo analizatoriai, greitos mikroorganizmų identifikavimo sistemos. Mikroorganizmai auginami aerobinėmis ir anaerobinėmis sąlygomis.

Mikrobiologijos laboratorijoje atliekamas klinikinės medžiagos mikrobiologinis ištyrimas, rezultatų įvertinimas, nustatant infekcinio susirgimo klinikinę diagnozę, skiriant ir koreguojant antimikrobinį gydymą. Teikiamos gydymo antibiotikais rekomendacijos.

Daugiau nei pusė amžiaus praėjo nuo antibiotikų atsiradimo. Praėjusiais dešimtmečiais jie buvo sėkmingai vartoti daugeliui mikrobinės kilmės ligų gydymui. Ilgainiui pastebėta ir neigiamų šių vaistų savybių - tai alerginės reakcijos ir mikroorganizmų sugebėjimas prie antibiotikų prisitaikyti ir įgyti atsparumą. Laboratorija skiria daug dėmesio moksliškai pagrįstam šių vaistų vartojimui, tausojant pacientų sveikatą, mažiau lėšų išleidžiant neefektyviam antibiotikų vartojimui, sumažinant nepageidaujamą antibiotikų ekologinį poveikį mikroorganizmams.

Mikrobiologijos laboratorija žino ir kontroliuoja patogeninių ir sąlyginai patogeninių mikroorganizmų hospitalinių padermių plitimo kelius ligoninėje, seka bakterijų atsparumo antibiotikams pokyčius.

Mikrobiologijos laboratorijoje atliekami sanitariniai mikrobiologiniai tyrimai (vandens, aplinkos, oro), vykdomas hospitalinių (ligoninės) infekcijų perspėjimas ir sanitarinio higieninio režimo kontrolė, teikiamos rekomendacijos ligoninės higienos klausimais.

Visi tyrimai atliekami, remiantis LR SAM įstatymais, Lietuvos higienos normomis ir kt. standartine, metodine dokumentacija. Mikrobiologijos laboratorijoje ištiriama per metus apie 40 tūkstančių tiriamosios medžiagos bandinių.

Vedėja 8 45 507167
Mikrobiologijos tyrimai 8 45 507167