Infekcinių ligų klinika

Eugenijus PREIDIS
Infekcinių ligų klinikos vedėjas
+370 45 58 67 80

Infekcinių ligų priėmimo skyrius : +370 655 39386 +370 45 58 67 53

Infekcinių ir odos ligų registratūra: +370 620 48774 +370 45 587531

 

Keičiantis pasauliui, keičiasi infekcinės ligos ir jų sukėlėjai. Per pastaruosius 50 metų atrasta labai daug infekcinių ligų: Ebolos karštinė, paukščių ir kiaulių gripas, ZIKA, ŽIV virusinės infekcijos ir kt. 2017 m. buvo registruota daug susirgimų. Koksaki virusinė infekcija, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimais delnuose ir paduose, gali sukelti meningitus.

Dėl naujų priežasčių susidaro palankios sąlygos užkrečiamoms ligoms atsinaujinti. Neatsakingas elgesys su gamta sukūrė sąlygas Ebolos virusui, legioneliozei, kempinligei vystytis ir plisti. Dar viena priežastis - atsainus požiūris į vakcinas. Judėjimas prieš skiepus trikdo vakcinacijas ir todėl daugėja susirgimų, kurių nebuvo registruojama daug metų. Problemos aštrėja dėl narkotikų, alkoholio, neatsakingo seksualinio gyvenimo - taip susiklosto palankios sąlygos plisti hepatitams, AIDS ir kt. 2017 m. pasaulyje registruota 36,7 mln. ŽIV infekuotų pacientų, Lietuvoje 2016 m. - 214 atvejų, Panevėžyje - 5 atvejai. Kiekvienais metais fiksuojama 58 infekcinių ligų atvejai 1000 gyventojų. Didžiausią dalį sudaro pogripinės komplikacijos, viduriavimai, erkių platinamos ligos.

Lietuva - šalis, kurioje sergamumas erkių platinamomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Nuo visų Lietuvoje registruojamų ligų, užkrečiamos ligos sudaro nuo 10 iki 20 proc. Ypač daug vaikų sega įvairiomis užkrečiamomis ligomis. Viena aktualiausių užkrečiamų ligų - gripas, kurio virusas labai greitai kinta, keičia savo genetinę informaciją. Dėl antibiotikų netikslingo ir neatsakingo vartojimo padidėjo bakterijų atsparumas antibiotikams, 100 kartų išaugo Clastridium diff. sukeltų kolitų.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydomi pacientai, susirgę per maistą, nešvarias rankas, per odą, pažeistą gleivinę, lytiniu keliu (ŽIV/AIDS, hepatitas) ar oro lašiniu būdu (TBC, gripas) plintančiomis infekcijomis. Infekcinių ligų klinika turi daug naujų diagnostinių galimybių, kurios leidžia efektyviai kovoti prieš įvairius infekcinius susirgimus. Labai išsiplėtė imunologinių, DNR tyrimų galimybės - jau galima greičiau ir tiksliai nustatyti susirgimą. Daug naujų tyrimų atliekama ir Respublikinės Panevėžio ligoninės laboratorijose. Gene - expert metodu galima greitai nustatyti TBC, Clostridium diff. sukėlėjus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos darbuotojai nuolat tobulinasi, kelia savo profesinę kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje ir yra visada pasiruošę kokybiškai ir efektyviai suteikti pacientui reikiamą medicininę pagalbą.


Bendras infekcinių ligų skyrius
Eugenijus PREIDIS
Infekcinių ligų klinikos vedėjas — infekcinių ligų gydytojas
+370 45 58 67 80

Priėmimo kambarys +370 45 58 67 53

Viena pagrindinių skyriaus funkcijų yra teikti ambulatorines specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslauga Klinikos priėmimo kambaryje bei užtikrinti skubiosios (būtinosios) pagalbos teikimą. Teikiamos stacionarinės ir ambulatorinės vaikų ir suaugusiųjų infekcinių ligų gydytojo, dermatovenerologo ir pulmonologo paslaugos, gydytojo echoskopuotiojo ir endoskopuotojo konsultacijos bei stacionarizuojami Infekcinių ligų klinikos pacientai.

Infekcinių ligų konsultacinis skyrius
Eugenijus PREIDIS
Infekcinių ligų klinikos vedėjas — infekcinių ligų gydytojas
+370 45 58 67 80

Skyriuje teikiamos ambulatorinės ir dienos stacionaro dermatovenerologinės, infekcinių ligų, pulmonologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos.

Infekcinių ligų konsultaciniame skyriuje gydytojai dermatovenerologai konsultuoja dėl odos, plaukų, nagų ligų, dėl lytiškai  plintančių infekcijų (anoniminis ištyrimas), dėl organų ir kitų odos darinių (įvertinimas dermatoskopu), dėl gerybinių odos darinių, šalinimas krioterapija,  elektrokoaguliacijos būdu. Teikiamos fototerapijos gydymo procedūros. Infekcinių ligų gydytojai konsultuoja ir gydo užkrečiamąsias bakterines ir virusines žarnyno  infekcijas, erkių pernešamas ligas, virusinius hepatitus, ŽIV/AIDS ir kitas infekcijas. Gydytojai pulmonologai bei vaikų pulmonologas konsultuoja dėl tuberkuliozės, atliekami Mantu mėginiai.

Registruotis gydytojo dermatovenerologo ar gydytojo infektologo konsultacijai iš anksto internetu, atvykus į registratūrą arba paskambinus telefonu + 370 45 58 75 31.

Gydytojo pulmonologo konsultacijai registruotis internetu, atvykus į registratūrą arba paskambinus  telefonu  + 370 45 50 82 49.

Atvykus, būtinas šeimos gydytojo siuntimas. Registruojantis pas gydytoją dermatovenerologą siuntimas nebūtinas, tačiau pageidautinas.

Socialiai nedraustiems asmenims ir kitų šalių piliečiams teikiamos mokamos gydytojų specialistų konsultacijos pagal ligoninės direktoriaus įsakymu patvirtintą kainyną.

Infekcinių ligų suaugusiųjų skyrius
Violeta DAMBRAUSKIENĖ
Laikinai vykdanti skyriaus vedėjos  — infekcinių ligų gydytojos funkcijas
+370 45 58 73 59
 
Infekcinių ligų suaugusiųjų skyriaus telefono numeris: +370 698 56090
 

Informacija apie skyriuje gydomus pacientus: +370 45 58 73 59

 

Infekcinių ligų gydytojai: Jonas Tervydis, Asija Patejeva, Monika Lukoševičienė, Jurinta Boguškienė, Violeta Dambrauskienė, Valdas Markuckas, Eugenijus Preidis.

Gydytojas anesteziologas reanimatologas Saulius Antanavičius.

Gydytoja dermatovenerologė Nijolė Kaminskienė.

Skyriuje yra 35 lovos, 30 infekcinių ligų, 5 dermatovenerologinio profilio. Infekcinių ligų skyriuje gydomi pacientai sergantys suaugusiųjų užkrečiamosiomis ligomis: bakterinėmis ir virusinėmis žarnyno infekcijomis (salmonelioze, šigelioze, kampilobakterioze, jersinijoze, maisto toksinėmis infekcijomis, Roto ir Noro virusiniais gastroenteritais), neuroinfekcijomis (meningitu, encefalitu), erkių pernešamomis ligomis (erkiniu encefalitu, Laimo liga), ūminiais virusiniais hepatitais A,B,C,D, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis (gripu, plaučių uždegimu), virusinėmis infekcijomis (enterovirusine infekcija, Epštein Baro viruso infekcija),  ŽIV/AIDS, neaiškios kilmės karščiavimais, septicemija, odos infekcija (rožė), psoriaze, sunkios formos dermatitais, įvežtinėmis keliautojų infekcijomis (maliarija, Denge karštlige, amebiaze).

Atliekami tyrimai: juosmeninė punkcija, vidaus organų echoskopinis tyrimas, echoskopinis skrandžio ir dvylikapirštės žarnos tyrimas, tiesiosios žarnos endoskopija ir kiti.

Infekcinių ligų vaikų skyrius
Darius OVSIANAS
Skyriaus vedėjas — vaikų ligų gydytojas
+370 45 58 67 29
Infekcinių ligų vaikų skyriaus telefono numeris: +370 612 81403
 

Informacija apie skyriuje gydomus pacientus: +370 45 58 67 29

 

Infekcinių ligų skyriuje yra 20 lovų. Skyriuje  tiriami ir gydomi vaikai iki 18 m. amžiaus, sergantys infekcinėmis ligomis: virusinėmis ir bakterinėmis kvėpavimo organų  (gripu, pneumonija, bronchitu, tonzilitu), virusinėmis žarnyno (Rota, Noro ir kt.), bakterinėmis žarnyno (salmonelioze kampilobakterioze, jersinioze ir kt.), beriamomis virusinėmis (vėjaraupiais, juostine pūsleline, enterovirusine infekcija) ir bakterinėmis (skarlatina, meningokokine infekcija), centrinės nervų sistemos (virusiniais ir bakteriniais meningitais), erkių pernešamomis (erkiniu encefalitu, Laimo liga) ir kitomis ligomis. Skyriuje teikiama ir stebėjimo paslauga iki 24 val. Per šį laiką gydytojas turi galimybę įvertinti paciento būklę, nuspręsti dėl tolimesnio gydymo (išleidimo į namus, nukreipimo į kitą gydymo įstaigą, hospitalizavimo). Pacientams bei jų artimiesiems  skyriuje sudaromos geros sąlygos. Skyriuje pradėtą gydymą pageidaujantys pacientai gali pratęsti ambulatoriškai infekciniame kabinete. Skyriuje  įrengtos palatos – boksai, pritaikyti gydyti ligonius juos maksimaliai izoliavus. Skyriuje dirba kvalifikuoti vaikų ligų gydytojai, vaikų infekcinių ligų gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojos.

Ligų diagnostikai ir diferencinei diagnostikai taikomi modernūs bakteriologiniai, virusologiniai ir imunologiniai tyrimo metodai. Visą parą atliekami klinikiniai ir biocheminiai tyrimai, konsultuoja kitų specialybių gydytojai.

Odos ir venerinių ligų skyrius
Informacija ruošiama...
Pulmonologijos I skyrius
Justina KRUOPIENĖ
Skyriaus vedėja – gydytoja pulmonologė
+370 656 12237

 

Informacija apie skyriuje gydomus pacientus: +370 656 12237

Pulmonologijos I skyriaus registratūra: +370 45 508249

 

Skyriuje yra 40 lovų plaučių tuberkulioze sergantiems ligoniams. Tiriami ir gydomi ligoniai iš visos Panevėžio apskrities (apie 160 pacientų per metus). Tai vienintelis specializuotas pulmonologijos tuberkuliozės skyrius šiame regione, teikiantis paslaugas sergantiesiems įvairių formų plaučių tuberkulioze.

Skyriaus palatos erdvios, šviesios, gerai ventiliuojamos. Dvivietės, trivietės. Įrengti patogūs sanitariniai mazgai. Kiekvienoje palatoje yra televizoriai. Skyriaus medicinos personalas neįeidamas į palatas turi galimybę stebėti ligonius. Dirba gydytojai pulmonologai, vyresnysis slaugytojas, bendrosios praktikos slaugytojai bei kiti pagalbiniai darbuotojai. Darnaus kolektyvo ir jo nuoširdaus darbo dėka pavyksta pasiekti, kad iš stacionaro išleidžiami pacientai tampa saugūs aplinkiniams.

Skyriaus patalpose yra  įrengta moderni bakteriologinė laboratorija, kurioje saugu dirbti. Atliekami modernūs molekuliniai  expres  tyrimai, kurių dėka  ne vėliau, kaip per  2 val. ir 15 min. gaunami reikalingi atsakymai. Taikomi laboratoriniai, molekuliniai ir kiti tyrimo metodai. Atliekami bakterioskopiniai, pasėlių bei pasėlių kietosiose terpėse tyrimai. Nustatomi tuberkuliozės mikobakterijų (TM) atsparumo tyrimai.

Atliekama radiologinė diagnostika, ultragarsas, bronkoskopija, gastroskopioja, kolonoskopija. Taikomi tiesiogiai kontroliuojamo prieštuberkuliozinio gydymo metodai. Esant reikalui, pleuros punkcijos, pleuros ertmės drenavimas. Ligoniai tiriami ir gydomi dėl gretutinių patologijų. Išaiškinus tuberkuliozę, pacientui nedelsiant skiriamas gydymas. Su pacientais nuolat kalbama, atliekamas prevencinis švietimo darbas. Kraštutiniu atveju, jei pacientas nesutinka gydytis ar priešinasi, jis, teismo  sprendimu, perkeliamas į Alytaus priverstinio gydymo ligoninę.

Pagrindinė tuberkuliozės profilaktika: kuo ankstyvesnės stadijos ligos išaiškinimas ir  neatidėliotinas  specifinio prieštuberkuliozinio gydymo skyrimas.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-30 16:42