|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Onkologijos - chemoterapijos skyrius

Daiva PREIMONTIENĖ
Vedėja - gydytoja onkologė chemoterapeutė
8 45 50 71 72
  • Skyrius (paros stacionaras ir dienos stacionaras) įsikūręs ligoninės terapinio korpuso III-iame aukšte.
  • Pacientus, sergančius onkologinėmis ligomis, pirmiausia konsultuoja onkologas chemoterapeutas (Konsultacijų poliklinikoje, Jakšto g. 6, Panevėžys)
  • Ligoniai į paros stacionarą guldomi esant onkologo chemoterapeuto siuntimui, kreipiantis į ligoninės priėmimo skyrių. Ligoniai, turintys siuntimą į dienos stacionarą, atvyksta tiesiai į skyrių.
  • Skyriuje tiriami ir gydomi ligoniai, sergantys įvairių lokalizacijų piktybiniais navikais, tame tarpe ir onkohematologinėmis ligomis.
  • Skyriuje taikomi pagrindiniai piktybinių navikų gydymo būdai: chemoterapija, imunoterapija, biologinė ir taikinių terapija.

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Onkologijos – chemoterapijos skyrius pradėjo veikti nuo 2001 m. sausio 1 d. Jame yra 30 paros stacionaro lovų (2 iš jų onkohematologiniams ligoniams) ir 4 dienos stacionaro lovos.

Skyriuje dirba 4 aukštos kvalifikacijos gydytojos onkologės chemoterapeutės, 1 gydytoja hematologė, 14 slaugos darbuotojų. Gydytojos periodiškai kelia savo kvalifikaciją Europos ir Amerikos šalių onkologų kongresuose ir konferencijose, visos gydytojos yra Lietuvos chemoterapeutų draugijos narės, 3 gydytojos yra Europos chemoterapeutų draugijos tikrosios narės.

Onkologijos – chemoterapijos skyriaus uždavinys: kvalifikuotai diagnozuoti ir gydyti piktybinius navikus. Diagnostikai naudojamas visas ligoninėje esantis diagnostikos priemonių potencialas, įskaitant spiralinį kompiuterinį tomografą, bei magnetinio rezonanso tyrimus.

Ligonių patogumui skyriuje veikia 4 lovų dienos stacionaro padalinys, kuriame taikomas ambulatorinis gydymo būdas. Jis mėgstamas pacientų dėl galimybės gydytis neatitrūkstant nuo šeimos, mėgiamų užsiėmimų ir darbų.

Pagrindiniai skyriuje taikomi piktybinių navikų gydymo būdai:

  • Chemoterapija – tai citostatinių medikamentų, sukeliančių vėžinių ląstelių žūtį, įvedimas į organizmą. Daugumoje taikoma sisteminė chemoterapija, kai vaistai suleidžiami į veną, raumenis, paodį ar išgeriami ir per kraujotaką patenka į navikines ląsteles, rečiau taikoma lokali chemoterapija, kai vaistai suleidžiami į ertmes (pvz. į pleuros ertmę, šlapimo pūslę).
  • Imunoterapija – tai medikamentų, aktyvinančių imuninės kontrolės mechanizmus, taikymas. Plačiausiai naudojami BCG vakcina šlapimo pūslės vėžiui gydyti, interferonas inkstų vėžiui, melanomai gydyti.
  • Biologinė ir taikinių terapija – tai pastaraisiais metais sukurti nauji vaistai, specifiškai veikiantys vėžio ląsteles ar slopinantys naviką ir jo metastazes maitinančių kraujagyslių atsiradimą. Šie medikamentai nepažeidžia sveikų audinių ir sukelia žymiai mažiau pašalinių reiškinių.
  •  
Kontaktai
Vedėjas 8 45 507172
Gydytojų kabinetas 8 45 501526
Postas 8 45 507236

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.