Vasario 11- oji - Pasaulinė ligonių diena

2019.02.11

1992 m. gegužės mėn. 13 d. popiežius Jonas Paulius II vasario mėn. 11- ąją paskelbė pasauline ligonių diena ir nuo to laiko ši diena minima krikščioniškose šalyse. Tą dieną popiežius meldžiasi pats ir ragina tikinčiuosius melstis už ligonius. Ta proga popiežius rašo Apaštalinį laišką, kurio turinys priklauso nuo to, kokios problemos aktualiausios, kokios ligos labiausiai atkreipia visuomenės dėmesį. Savo Apaštaliniame laiške „Dovanai gavote, dovanai ir duokite!“ (Mt 10,8), paskelbtame 27 - osios Pasaulinės ligonių dienos proga, popiežius Pranciškus rašo:

„ ... Pavedu jus visus Marijai, Ligonių sveikatai, Salus Infirmorum. Tepadeda ji mums dalytis dovanomis, kurias gavome dialogo ir tarpusavio priėmimo dvasioje, kad gyventume kaip broliai ir seserys, būdami atidūs vieni kitų poreikiams, gebėtume duoti iš dosnios širdies ir mokytumės nesavanaudiškos tarnystės kitiems džiaugsmo. Su meile laiduoju jums savo artumą maldoje ir iš širdies visiems teikiu apaštališkąjį palaiminimą“.

Ši diena - puiki proga prisiminti sergančiuosius bei visus, kurie juos slaugo ir gydo. Tad su ypatinga malda apglėbkime visus, kenčiančius nuo ligų ir negalių. Liga niekada nesirenka nei amžiaus, nei tautybės, nei lyties, nei religinių pažiūrų ir viską pakeičia. Tačiau turime gyventi ir nepalūžti, eiti su Dievo Gailestingumu, pasitikėti medicinos darbuotojais ir aplinkiniais. Visi drauge - sveikieji ir sergantieji - solidariai turime eiti sunkumų keliu, atsiremdami vienas į kitą, nes nežinome, kada mums patiems prireiks kitų pagalbos. Tai diena, kuri kviečia mus apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su pačiu savimi ir mus supančiu pasauliu.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės koplyčioje vasario mėn. 11 dieną 16.00 val. Šv. Mišias už ligonius, slaugytojus, ligonių artimuosius, medicinos darbuotojus aukos Panevėžio vyskupijos vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas. Kviečiame apsilankyti. Dėl paskelbtos gripo epidemijos, vyskupas šiais metais ligonių nelankys.

Respublikinės Panevėžio ligoninės info.