|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Vaikų ligų skyrius

Joana PETRAUSKAITĖ
Vedėja - vaikų intensyviosios terapijos gydytoja
8 45 50 72 22
  • Skyriuje gydomi vaikai nuo naujagimystės periodo iki 18 m. amžiaus.
  • Skyriuje dirba ir konsultuoja kompetetingi specialistai.
  • Mažuosius pacientus slaugo net 30 bendrosios praktikos slaugytojų.
  • Tėvams sudarytos visos buitinės sąlygos slaugyti savo iki 7 metų amžiaus vaiką.
  • Mūsų visų bendras tikslas, kad mažieji pacientai kuo greičiau pasveiktų.

Optimizuojant medicinos paslaugas, jau Nepriklausomoje Lietuvoje, vykdant medicinos įstaigų restruktūrizaciją, 2004m. visi vaikų ligų skyriai VšĮ Panevėžio ligoninėje buvo sujungti į vieną didelį, 60 lovų turintį ir per du aukštus išsidėsčiusį skyrių. 2006m. atliktas kapitalinis skyriaus remontas su rekonstrukcija. Tai ženkliai pagerino ligonių gydymo ir slaugymo, personalo darbo sąlygas.

Per metus vidutiniškai hospitalizuojama iki 3000 vaikų. Ligoniai patenka iš viso Panevėžio regiono. Gydome naujagimių, kūdikių ir vaikų vidaus, psichosomatinius, chirurginius, ortopedijos ir traumatologijos susirgimus. Atliekame vaikų, turinčių vystymosi sutrikimų, reabilitaciją. Teikiame intensyvios terapijos ir reanimacijos, skubios pagalbos ir planinės pagalbos paslaugas.

Skyriuje dirba kompetetingas gydytojų kolektyvas. Tai gydytojai, turintys vaikų ligų gydytojo licencijas, vaikų chirurgo licencijas, vaikų psichiatras, psichologas. Ligonius konsultuoja ir gydo gydytojai vaikų ligų specialistai: vaikų neurologas, vaikų nefrologas, vaikų urologas, vaikų kardioreumatologas, vaikų hematologas, vaikų endokrinologas, vaikų gastroenterologas, vaikų ortopedas, genetikas, neonatologas, vystymosi pediatras, ginekologas. Esant reikalui vaikų ligų skyriuje suteikiamos neurochirurgijos, angiochirurgijos, proktologijos paslaugos.

Galime atlikti klinikinius, biocheminius, bakteriologinius, imunofermentinius, hormoninius, histologinius tyrimus, kardioechoskopiją, 24 valandų trukmės elektrokardiografiją, vidaus organų ir galvos smegenų ultragarsinį tyrimą, kompiuterinę tomografiją, branduolio magnetinio rezonanso tyrimą, kompiuterinę elektoencefalografiją, angiografiją, doplerinį kraujagyslių tyrimą, elektromiografiją, įvairias rentgenogramas, rentgenoskopiją, rentgenogramas naudojant kontrastines medžiagas, ezofagogastroduodenofibroskopiją, rektoromanoskopiją, bronchoskopiją. Galime paimti ir ištirti įvairių organų biopsinę medžiagą. Atliekame alergijos nustatymo mėginius, kai kuriuos genetinius tyrimus, parazitų invazijos į organizmą tyrimus.

Skyriuje vaikai gydomi vadovaujantis šalyje patvirtintomis atskirų ligų gydymo rekomendacijomis. Atliekamos skubios ir planinės operacijos įvairaus amžiaus vaikams. Vykdomos pirmo reabilitacijos ir sveikatą gražinančio gydymo priemonės ruošiant vaikus į sanatorijas ar kitus reabilitacijos centrus. Teikiama psichologinė pagalba vaikams, ir jei sutinka, jų tėvams. Ligoniams, kai reikia, taikomas specialus gydymas dietomis, parenkant specialius maisto produktus.

Skyriaus gydytojai konsultuoja, teikia skubią pagalbą į priėmimo skyrių atvykusiems vaikams.

Vaikai guli po vieną ar po du palatoje. Vaikai su mamomis guli atskirose palatose, kuriose įrengti atskiri sanitariniai mazgai su dušo kabinomis, tualetais, veidrodžiais.

Kad gydomiems vaikams nebūtų liūdna yra įrengtas žaidimų kambarys, kuris komplektuotas žaislais ir žaidimais, pritaikytais atskirų amžiaus grupių vaikams. Vaikai gali žiūrėti spalvotą televizorių, klausytis muzikinio centro, žaisti kompiuterinius žaidimus arba tik maloniai bendrauti, kalbėtis tarpusavyje.

 

Kontaktai
Vedėja 8 45 507222
Vyresnioji slaugytoja 8 45 507215
Gydytojų pediatrų kabinetas 8 45 507223
Postas 2a. 8 45 507221
Gydytojų chirurgų kabinetas 8 45 507212
Postas 3a. 8 45 507214

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.