|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Endokrinologijos skyrius

Giedrė Vasylienė
Vedėja - gydytoja endokrinologė
8 45 507174

Endokrininių liaukų sistema yra labai sudėtinga, ir bent vienos liaukos veiklos sutrikimas sutrikdo ir kitų liaukų funkciją. Endokrininių liaukų sutrikimams nustatyti ir gydyti Panevėžio ligoninėje 1986m. kovo 11d. buvo atidarytas 40 lovų Endokrinologijos skyrius. Gerėjant ligų diagnostikai ir gydymo metodams neužilgo įkurtas diabeto klubas, kiek vėliau „Diabeto centras“, kur ligoniai buvo mokomi dietos, savikontrolės, pėdų priežiūros, insulino leidimo technikos, jais rūpinosi socialiniai darbuotojai. Paskutiniais metais dėl ligoninės rekonstrukcijos darbų plėtėsi ambulatorinė endokrinologinė pagalba, tačiau išlikęs Endokrinologijos poskyris užtikrino sunkių ligonių priežiūrą ir gydymą stacionare. 

Šiuo metu po modernaus remonto darbų atidarytas atsinaujinęs Endokrinologijos skyrius, kuriame yra 8 lovos, dirba patyrę ir kvalifikuoti gydytojai endokrinologai ir specializuotos slaugytojos. Galima pasidžiaugti, kad turint plačias tyrimų galimybes skyriuje tiriami ir gydomi pacientai, sergantys skydliaukės, hipofizės, prieskydinių liaukų, antinksčių ligomis, taip pat cukriniu diabetu, metaboliniu sindromu, nutukimu. Didelis dėmesys skiriamas išmokyti kontroliuoti ir valdyti diabetą, ypač svarbu išmokti prisitaikyti prie kasdieninių permainų, išvengti komplikacijų, o joms išsivysčius – efektyviai gydyti. Stacionare atliekama ne tik būtina laboratorinė ir instrumentinė diagnostika, tačiau veikia diabeto mokyklėlė ir diabetinės pėdos kabinetas, todėl yra visos galimybės išmokti ar pagilinti žinias apie mitybą, savikontrolę, diabeto komplikacijų prevenciją ir gydymą.

Nors kitos endokrininės ligos pasitaiko rečiau, tačiau negalint patikslinti susirgimo ambulatoriškai kolegos endokrinologai specialių diagnostinių mėginių atlikimui ar intensyvesniam stebėjimui ir gydymo taktikos parinkimui gali nukreipti pacientus į naująjį Endokrinologijos skyrių. Ankčiau tokie ligoniai turėjo vykti į universitetines ligonines. 

Kadangi paskutiniais dešimtmečiais sparčiai plečiasi visos medicinos srities kryptys, skyriuje dirbantys gydytojai nuolat tobulina savo žinias Lietuvoje ir užsienyje, esant sunkiems ligoniams dažnai pasitelkia ir kitų sričių gydytojų kolegų patirtį ir konsultacijas.

Norint suteikti kuo modernesnias gydymo paslaugas pradėjo veikti Dienos stacionaras, kur gali atvykti pacientai periodiniam cukrinio diabeto komplikacijų ar kitų lengvesnės eigos ligų gydymui.

Mūsų skyriuje laukiami ne tik Panevėžio miesto, bet ir visos apskrities gyventojai, dėl gydymo gali konsultuotis tiek šeimos gydytojai, tiek ir bet kurios kitos srities specialistai.

Kontaktai
Vedėjas 8 45 507174
Postas 8 45 507177

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.