|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Pasaulinė ligonių diena

2014.02.14

1992 metais popiežius Jonas Paulius II vasario 11 - ąją paskelbė Pasauline ligonių diena. Šiais metais 22 - rą kartą pasaulis mini šią dieną. Ta proga popiežius Pranciškus išplatino žinią „Tikėjimas ir artimo meilė: „Ir mes turime guldyti gyvybę už brolius“. Šiame jo laiške skelbiama: „Mes turime guldyti gyvybę už brolius. Kreipiuosi ypač į ligonius, į visus, kurie jiems padeda ir jais rūpinasi. Mieli ligoniai, Bažnyčia atpažįsta jumyse ypatingu būdu esantį kenčiantį Kristų. Taip yra: šalia mūsų kančios, o vėliau mūsų kančioje yra Kristaus kančia. Jis su mumis neša kančios naštą ir parodo jos prasmę“.

LR Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis Pasaulinės ligonių dienos proga kalbėjo: „... dėkoju tiems, kurie savo profesinį talentą ir širdies šilumą pasiaukojančiai skiria sveikatos negalios kamuojamiems žmonėms ir jų šeimų nariams. Nuoširdžiai apgailestaudamas dėl to, kad šalia mūsų yra sveikatos sutrikimų keliama kančia ir skausmas, kviečiu prisidėti prie šios dienos minėjimo. Eikite ir kartu darykite tai, kas apsaugotų nuo ligų mus, mūsų šeimas, mūsų valstybę. Linkiu visiems stiprios sveikatos, tikėjimo ir santarvės“, - pabrėžė ministras.

Šią dieną Respublikinė Panevėžio ligoninė sulaukė svečių, kurie Pasaulinės ligonių dienos proga lankė joje besigydančius ligonius, bendravo su ligoninės darbuotojais. Pirmiausia mus aplankė Panevėžio vyskupijos vyskupas, Jo Ekselencija Lionginas Virbalas ir Panevėžio kurijos vicekancleris kun. Saulius Černiauskas. Garbūs svečiai domėjosi ligonių gydymo ligoninėje sąlygomis, teikiamų medicininių paslaugų spektru, bendravo su slaugytojomis, gydytojais, lankė ligonius palatose. Jo Ekselencija šiltai bendravo su ligoniais, domėjosi jų savijauta, linkėjo sveikatos, dvasios stiprybės, laimino, dovanojo ligoniams ir ligoninės personalo žmonėms Šventųjų atvaizdus. „Tiek bažnyčia, tiek medikai turi dirbti kartu, nes atlieka tą patį darbą - gydo žmogų. Medikai - šiuolaikinių medicinos priemonių pagalba gydo žmogaus kūną, o dvasininkai malda, meile, rūpesčiu - jo sielą“, - kalbėjo Jo Ekselencija. Jis pažadėjo daug ir nuoširdžiai melstis už ligonius bei prašė, kad ir ligoniai melstųsi tiek už save, tiek už gydytojus bei už tuos, kurie jais rūpinasi. Po vizito pas ligonius, svečiai lankėsi ligoninės administracijos patalpose, kalbėjosi su darbuotojais. Šilta, nuoširdi diskusija tęsėsi direktoriaus Ivano Dorošo kabinete prie puodelio arbatos - kalbėta apie Panevėžio krašto žmonių sveikatos problemas, aptarti koplytėlės įrengimo ligoninėje klausimai, tolesnio ligoninės ir Panevėžio vyskupijos bendradarbiavimo perspektyvos.

Vėliau Respublikinėje Panevėžio ligoninėje lankėsi Panevėžio visuomenės sveikatos biuro atstovai - vaikų ir jaunimo sveikatos prevencijos specialistė J. Valentinavičienė ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė A. Šimoliūnaitė. Viešnios, lydimos ligoninės direktoriaus pavaduotojos slaugai J. Gertienės, lankė ligonius, besigydančius įvairiuose skyriuose, kalbino juos, domėjosi sveikata bei dalino dovanas - Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos moksleivių pieštus sveikinimus ir linkėjimus ligoniams greičiau pasveikti.

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.