Informacinė kampanija „Nekišk kyšio. Padėkok gydytojui“ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2019.05.31

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendindama valstybės projektą „Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje“, nuo 2019 m. balandžio mėn. 15 d. asmens sveikatos priežiūros įstaigose vykdo informacinę kampaniją „Nekišk kyšio. Padėkok gydytojui“. Kampanijos tikslas – ugdyti pacientų savimonę ir mokyti pacientus atsidėkoti gydytojui be kyšio. Siekiant kuo didesnės informacijos sklaidos,  kampanija vykdoma 245 asmens sveikatos priežiūros įstaigose visoje Lietuvoje.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė yra viena iš šioje informacinėje kampanijoje dalyvaujančių gydymo įstaigų. Už korupcijos prevenciją ir kontrolę mūsų ligoninėje atsakingos komisijos rūpesčiu buvo pakabintos 7  stendai, kuriuose buvo pateikta informacija apie šią akciją, padėkos atvirukai ir vokai.

Gegužės 24 dieną, suskaičiavus tarpinius akcijos „Nekišk kyšio. Padėkok gydytojui“  rezultatus mūsų ligoninėje paaiškėjo, kad daugiausia padėkų pacientai adresavo Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus darbuotojams, Psichiatrijos skyriaus ir Krizių centro kolektyvui, Akušerijos – ginekologijos klinikos kolektyvui ir Konsultacijų poliklinikos darbuotojams.

Pateikiame keletą pacientų parašytų padėkos tekstų (kalba netaisyta):

„Norėčiau viską atiduoti: pirmą pavasario žiedą, paukščio giesmę būtent Jums. Juk taip kilnu žmogui padėti įveikti skausmą, negalią ir dvasines kančias. Ko vertos Jūsų nuostabios rankos, Jūsų protas ir išmintis! Linkiu Jums niekada nepavargti. Nei fiziškai, nei dvasiškai. Jūs mūsų gyvenimo viltis. Ačiū Jums!“

(padėka gydytojai J. Daubarienei, paciento pavardė žinoma)

„Nuoširdžiai dėkoju gydytojams Vileišiui, D. Valackonienei, A. Vigienei, A. Makrickienei, V, Diliui, R. Bareikaitei, bendrosios praktikos slaugytojoms ir visam mus aptarnavusiam personalui. Su pagarba“

(paciento pavardė žinoma)

„Ačiū už rūpestį, švelnumą, meilę nėštukėms...“

(padėka gydytojai A. Filimanavičienei, paciento pavardė žinoma)

„Ačiū virtuvės darbuotojoms už skanų ir kokybišką maistą“

(paciento pavardė žinoma)

„Nuoširdus Ačiū už bendravimą ir bendradarbiavimą norint išgydyti venų varikozę. Jokie pasaulio turtai man neatpirks to kojų palengvėjimo, o Jūsų rankos sugebėjo.“

(padėka gydytojui P. Mocevičiui, paciento pavardė žinoma)

„Kaip sunku, kai liga prikausto prie lovos ir esi priklausomas nuo aplinkinių. Esu labai dėkinga visam ginekologijos skyriaus personalui už pagalbą ir  rūpestį man sunkiu metu. Ačiū.“

(paciento pavardė žinoma)

„Visai Panevėžio ligoninei. Ačiū.“

(paciento pavardė žinoma)

Dėkojame visiems, kurie atsiliepė į šią akciją ir aktyviai dalyvavo rašant padėkas gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojams, kitiems ligoninės darbuotojams. Jūsų išsakyti padėkos žodžiai ir geras mūsų darbo įvertinimas džiugina, motyvuoja geriau dirbti, rasti kad ir nedidelę laimę kasdieniniame darbe.

Mielieji, akcijos prasideda ir baigiasi, tačiau VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje socialinė akcija „Nekišk kyšio. Padėkok gydytojui“ tęsis visą laiką. Pacientai, nebrukite kyšio, norėdami padėkoti medikams už suteiktą pagalbą Jums. Nepagailėkite gražaus padėkos žodžio, šypsenos, nuoširdaus rankos paspaudimo, paprastai, tačiau iš visos širdies ištartų žodžių: „Ačiū tau, gydytojau, sesele, slaugytojo padėjėjau“.

Būkite sveiki ir laimingi!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.