Dėl planuojamo atlyginimų didinimo medicinos darbuotojams

2018.05.11

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su medikų profsąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties priedą (toliau – Susitarimas), kuriuo numatoma, kaip konkrečiai turi būti didinamas medikų darbo užmokestis. Susitarimas įsigaliojo  gegužės 10 d. VšĮ Respublikinės ligoninės administracija  atlyginimus medicinos darbuotojams didins nuo gegužės 1-osios, kaip ir nurodoma SAM oficialiuose pranešimuose, o nustatydama konkretų didinimo procentą kiekvienam medicinos darbuotojui vadovausis Susitarimu ir SAM rekomendacijomis.

„Noriu pažymėti, kad visos lėšos, kurias įstaiga gaus darbo užmokesčio padidinimui, bus panaudotos būtent šiam tikslui, o ne kitoms ligoninės veikloms finansuoti. Šiuo metu dar negaliu pasakyti,  kiek atlyginimas didės konkretiems darbuotojams, nes vyksta skaičiavimai. Apie priimtus sprendimus visi darbuotojai bus informuoti“,- akcentavo l. e. ligoninės direktoriaus pareigas Remigijus Samuolis. Jis pabrėžė, kad  ligoninėje, laikantis Susitarimo nuostatų, rengiama nauja darbo apmokėjimo tvarka, kuri, suderinus ją su ligoninės Stebėtojų taryba ir Jungtine profesinių sąjungų atstovybe, įsigalios nuo kitų metų pradžios.

Darbuotojai dėl klausimų, susijusių su darbo užmokesčio didinimu, konsultuojami telefonu 2328.

Plačiau apie Susitarimą ir jo įgyvendinimą galite skaityti paspaudę šią nuorodą:

Ligoninės administracijos informacija