|   Accessibility   
Emergency(+370 45) 507186

Frequently asked questions

Klausimas: Kur užsiregistruoti į eilę dėl ištyrimo ligoninėje?

Atsakymas: Tai atliks šeimos gydytojas ar gydytojas specialistas, patvirtinę indikacijas stacionariniam gydymui.

***

Klausimas: Turėjau planinį siuntimą į kardiologinį skyrių. Atvykau prieš registratūros atidarymą, bet mane paguldė tik 10 val. Kodėl?

Atsakymas: Į kardiologinius skyrius planine tvarka pacientai stacionarizuojami 11-12val. Išimties tvarka gali būti skirtas ir kitas laikas, bet tai Jums turėjo nurodyti siuntęs gydytojas.

***

Klausimas: Gulėjau ligoninėje dėl traumos, palatos gydytojo prašiau, kad profilaktiškai padarytų pilvo echoskopiją, bet mane išrašė namo taip ir neatlikę šio tyrimo.

Atsakymas: Stacionare tyrimai atliekami tik pagal numatytą ligos gydymo planą. Profilaktinį sveikatos tikrinimą atlieka šeimos gydytojas. Pilvo organų echoskopija – ambulatorinė paslauga. Be siuntimo (paciento pageidavimu) gali būti suteikiama ir mokama paslauga, tačiau tai nesuteikia pirmumo teisės tyrimo eilėje.

***

Klausimas: Dėl stipraus širdies priepuolio su greitosios pagalbos mašina buvau atvežtas į priimamąjį, grėsė infarktas, nors man tik 28 metai. Suleido vaistų ir liepė eiti pas šeimos gydytoją. Ar teisingai pasielgė gydytojas?

Atsakymas: Ne visi pacientai atvykę į Priėmimo skyrių yra stacionarizuojami. Galutinę išvadą apie būtinumą stacionarizavimui pateikia Priėmimo skyriaus gydytojas. Po būtinosios pagalbos suteikimo pacientai gali būti nukreipti ir ambulatoriniam gydymui (pas šeimos gydytoją).

***

Klausimas: Ar galima ligoninėje pasidaryti už pinigus kelio sąnario rentgeno nuotrauką? Dirbu ir gyvenu Airijoje, per atostogas grįžtu į Lietuvą.

Atsakymas: Skubi medicinos pagalba, nepriklausomai nuo paciento draustumo privalomuoju sveikatos draudimu, yra nemokama. Jūsų atveju: galima mokėti savanoriškas įmokas į privalomąjį sveikatos draudimo fondą ir visas sveikatos priežiūros paslaugas bendrąja tvarka gauti nemokamai arba už atskiras paslaugas mokėti į ligoninės kasą. Visais atvejais pirmiausia Jus turi apžiūrėti gydytojas specialistas ir įvertinti tyrimo tikslingumą.

***

Klausimas: Kokius vaistus vartoti esant žemam kraujo spaudimui?

Atsakymas: Tai galima atsakyti tik apžiūrėjus ir ištyrus pacientą. Jaunam asmeniui dažniausiai pakanka sureguliuoti mitybos bei fizinio aktyvumo režimą. Konkrečiu atveju patars Jūsų šeimos gydytojas.

*** 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.